• Kalplerin Keşfi Mükaşefetü'l-Kulub Tercümesi Tam Metin Tahriçli

 

Kalplerin Keşfi - Mükaşefetü'l-Kulub Tam Metin Tercüme Tahriçli

İmam Gazali - Doç. Dr. Abdülvehhab Öztürk

 

"Allahü Teâlâ'nın verdiği nimeti, O'nun sevdiği yerde harcamak şükür; sevmediği yerde kullanmak ise nimeti inkâr etmektir."

"Bir sözü söyleyeceğin zaman düşün! Eğer o sözü söylemediğin zaman sorumlu olacaksan söyle. Yoksa sus!"

"Bil ki kalple gıybet etmek, dille etmek gibi haramdır. Bir kimsenin noksanını, kusurunu başkasına söylemek doğru olmadığı gibi, kendi kendine söylemekde caiz değildir."

"Aklı olan kimse nefsine demelidir ki: Benim sermayem yalnız ömrümdür. Başka bir şeyim yoktur. Bu sermaye o kadar kıymetlidir ki, her çıkan nefes hiçbir şeyle tekrar ele geçmez ve nefesler sayılıdır, azalmaktadır. O halde bu günü elinden kaçırmamak, bunu saadete kavuşmak için kullanmamaktan daha büyük kayıp olur mu? Yarın ölecekmiş gibi bütün azalarını haramdan koru!"

"Ey nefsim! Sonra tevbe ederim ve iyi işler yaparım, diyorsan ölüm daha önce gelebilir, pişman olup kalırsın. Yarın tevbe etmeyi bugün tevbe etmekten kolay sanıyorsan, yanılıyorsun."

(Mükâşefetü'l-Kulûb) kalbin iyi ve kötü durumlarını açıklayıp bunlara karşı alınacak tedbirleri, çareleri bildirip bir Müslüman'ın nasıl bir hayata sahip olması gerektiğini anlatmaktadır. Mer­humun her eseri gibi bu eserinin de dikkatli okunarak ona göre yaşayışı tanzim etmek gerekir.

Yorum Yap

Dikkat: Kitap fiyatlarını görmek için oturum açın ya da kayıt olunuz!

Kalplerin Keşfi Mükaşefetü'l-Kulub Tercümesi Tam Metin Tahriçli

  • 60,00TL
  • 33,00TL


Mevcut Seçenekler:

Adet

Benzer Kitaplar

Kimya-yı Saadet

Kimya-yı Saadet

Bu incelediğiniz eser şair hüsameddin oğlu sehabi’nin hüccetül-islam gazali h..

44,00TL 80,00TL

Hüccetül İslam-İmam Gazali

Hüccetül İslam-İmam Gazali

..

10,00TL 20,00TL

İndirimde Olanlar